Purenitové boxy

Optimálním řešením podomítkových exteriérových žaluzií je využití podomítkových boxů z PURENITU. Boxy se díky složení materiálu (purenit a PIR izolace) hodí pro pasivní domy. Purenit svými vlastnostmi zaručuje nejen pevnost, ale také stálost vůči vlhkosti a stavební chemii. Tloušťku PIR desky je možné upravovat podle potřeby nebo možností stavby. Boxy jsou vyráběny s konstrukčními detaily tak, aby po zapravení do omítky či dřevěného obkladu nevznikaly estetické nedostatky. Zakládací lišta, která nejblíže sousedí s okenním rámem, může být nastavena tak, aby vypadala jako jeho nedílná součást.

Oceníte především rychlost a zároveň komplexnost montáže, jelikož v jediném kroku elegantně vytvoříte prostor pro žaluzie. Boxy jsou vyráběny ve tvaru U nebo L. Drží tvar, nedilatují a po vhodné penetraci je na přední stranu boxu možné přímo natahovat fasádu. Díky tomu boxy umožňují využít maximální prostor pro izolaci překladu a efektivně vyřeší i ta nejchoulostivější místa v problematice podomítkové montáže žaluzií.

picture

TYPY PURENITOVÝCH BOXŮ

Boxy jsou vyráběny v uvedených typových řadách či na základě požadavků a potřeb stavby. Vyrábíme rohové sestavy, sestavy pro pásová okna, boxy pro šikminy, oblouky aj. Podkladem by vždy měl být výkres výrobku, nebo přinejmenším zaměření situace na stavbě.

Izolace zadní strany boxů standardně dodáváme v šířkách 30–60 mm PIR desky. Pokud je to potřeba, je možné kombinovat různé tloušťky izolací a box vybavit izolací atypickou. Zakládací U profil, který s izolací souvisí, je samozřejmě také možné uzpůsobit. Běžně jej dodáváme upravený práškovou vypalovanou barvou ve standardních odstínech RAL, je ale možné ho lakovat i do strukturálních barev a renolitů.

Typy boxů

PBI

picture

PBI – purenitový box s izolací – PIR izolace v šířkách 30-60 mm. Jedná se o nejpoužívanější a nejefektivnější verzi.

PB

picture

PB – box ve tvaru U tvořený purenitem. Používá se převážně tam, kde je izolace překladu již vyřešena. V KZS si vytvoříme prostor pro exteriérové žaluzie z materiálu, který s ním spolupracuje.

PBL

picture

PBL – box ve tvaru L tvořený purenitem. Platí pro něho podobná specifikace jako pro PB, v KZS každopádně zabírá ještě méně místa.

Máte jakýkoliv dotaz?

Chcete udělat objednávku?

Objednávkový formulář